Pád na ústa na obzoru? Jak láskyplně a včas šlápnout na brzdu

Featured image for “Pád na ústa na obzoru? Jak láskyplně a včas šlápnout na brzdu”

V dělání milionů věcí naráz tě nikdo nepřekoná (dokonce za to sklízíš obdiv), pečuješ o všechny kolem a jsi na pokraji sil? Ve chvilkách, které si nacházíš pro sebe, máš pocit viny a nutkání dělat něco užitečnějšího, hodnotnějšího? Moc dobře to znám. Pokud jsi připravená přiznat si, že tahle cesta nevede nikam jinam než k emocionálnímu i fyzickému vyčerpání, čti dál a poleť to proměnit. Dřív než tě stopne tvoje tělo. 

Signály těla kromě únavy. Nasloucháš jim, nebo odkládáš na AŽ PAK?

Tělo je úžasné, posílá nám spoustu vzkazů, nenápadnějších i naprosto transparentních varování. Jenže my je často přehlížíme nebo odsouváme na později (odpočinu si, až…). Schválně, poznáváš se?

 • Trápí tě bolest hlavy nebo břicha, potíže se spánkem a celkově cítíš, že ti není dobře po těle,
 • hůř se soustředíš, při práci nejsi efektivní a cítíš jen slabou (nebo žádnou) motivaci,
 • jsi podrážděná a štěkáš na lidi, které máš ráda (a pak je ti to líto),
 • býváš cynická, pochybuješ o sobě, smyslu své práce a svého života, 
 • často cítíš frustraci, dny jsou jednotvárné a už si ani nevzpomínáš, kdy tě naposledy něco bavilo a dělalas to s chutí.

Jak obnovit energii a dovolit si žít sebe sama?

Přijmi, že je to proces. Nezměníš to lusknutím prstu. Ale můžeš pro sebe začít dělat drobnosti, které tě vrátí k sobě. Tady je 5 minimalistických tipů do tvé každodennosti:

 1. Spánek je číslo 1. Zkus ho dát i ty na první místo a zachumlej se brzy večer do peřin namísto dohánění neodškrtnutých položek nekonečných to-do listů. 
 2. Dopřej si pravidelné 5minutové zastavení během dne. Protáhni se, projdi se nebo se jen soustřeď na svůj dech.
 3. Každý den se chvilku hýbej. Zařaď do svého týdenního programu jógu, běh, tanec nebo jiný pohyb, který si tě zavolá. 
 4. Trávíš víc času v přírodě, nebo před displejem? Prohlédni si v zrcadle svou tvář po hodině v lese a po hodině za notebookem. Udělej maximum pro to, abys mohla trávit víc času venku. Příroda nesoudí a dobije baterky jako máloco jiného. 
 5. Trénuj NE. Přistál ti na stole další úkol, ze kterého se ti sevře žaludek? Pozvánka na akci v den, kdy vrcholí tvá premenstruační fáze? Odmítej a pozoruj, co se (ne)stane. 

Bonusový tip: 

Podnikni něco bláznivého. Něco, co není na programu. Na co máš chuť. Na co obvykle „nemáš čas“, protože někdo nebo něco je důležitější. Něco, co by sis normálně nedovolila. Protože dovolit si – to je, oč tu běží. Namísto expertky v péči o ostatní se staň expertkou v dovolování si žít sebe sama. 

Vezmi papír a tužku a rovnou si zapiš alespoň 5 neobvyklých věcí, které v dohledné době uskutečníš. Jak ti je, když si je představíš? Směješ se sama sobě a vrtíš nad nimi hlavou? Cítíš chvění? Motýlky? Těšení? Paráda! Tímhle směrem se pojď vydat! Pro další inspiraci sleduj můj instagram. Třeba díky mým tipům zjistíš, že se stále ještě držíš při zemi. 🙂

Týdenní restart pro tvou mysl i tělo

Máš chuť nejen zpomalit, ale rovnou z cesty k vyhoření odbočit směr Žena, která si váží sama sebe, cítí radost ze života, s láskou a nadšením tvoří a je plná energie? Šlápni na brzdu a přestup na letadlo na Mallorcu!

S lektorkou jógy a zdravého pohybu Katarínkou jsme přichystaly pohybový & motivační pobyt, na kterém:

 • Opečuješ tělo.
 • Zažiješ wellness pro mysl.
 • Poznáš nové ženy.
 • Můžeš vycestovat bez znalosti jazyka, v partě se podržíme.
 • Nemusíš přesvědčovat kámošku, ať jede, vyraz sama –  sama totiž fakt nebudeš!

Možná ti do hlavy vplouvají strachy, že tvoje rodina to bez tebe nedá. Okolí si bude ťukat na čelo, nebo tě rovnou odsoudí. V práci to bez tebe nezvládnou. Firma zkrachuje. Svět se zastaví. Anebo ne? Svým strachům poděkuj za to, že se tě snaží chránit, a pak se společně zasněte. Co kdybys opravdu odletěla a vrátila ses vyzenovaná, opálená, nabitá energií moře a slunce, plná síly? Jak to potom ovlivní tvoje vztahy, práci, podnikání?

Z vyčerpání do nového nádechu

Ženy, které s námi podobné pobyty prožily, se nám vrací. Pochopily, jak cenný je tento čas pro sebe, jak velký a mocný nádech to je. Zjistily, že jakmile dopřejí sobě, bez pocitů viny, přivezou dary i domů. Odpočatá žena, která vnímá svou hodnotu, je magnetem na klidnou rodinu, magnetem na spokojenost, magnetem na zvládání situací. 

Každé ženě bych přála tyto skvosty, tyto nabíjecí společné okamžiky zažít. Já sama si je dovoluji a velmi mi proměnily život – má teď hlubší smysl a mnohem větší náboj. Na Mallorcu vyrážíme letos v září. Máš chuť se k nám připojit? Mrkni na fotky, program a detaily zájezdu. Těšíme se na tebe!

S úctou

Lucka


Sdílet článek: