Jak se nezbláznit a nevyhořet

IKIGAI koučink

5 + 1 setkání, díky kterým objevíš své ikigai 

Řídíš se zaklínadlem Když nemůžeš, přidej
Stala se nepohoda tvou komfortní zónou? 
Jedeš na výkon a připadáš si nenahraditelná?

Ukážu ti cestu k laskavé sebedisciplíně a tvorbě udržitelných dobrozvyků. Spojíš se s místem uvnitř tebe, kde najdeš vše, co ti dělá dobře, dodá energii. S místem vnitřního klidu, tvé odolnosti a pevnosti. S bezpečným místem, kde můžeš se sebou pobýt, kdykoli potřebuješ. 

Image

🌺 Ikigai je tvé vnitřní wellness, které tě podpoří na cestě životem. Nepohoda není norma! A ty to víš. 

🌺 Ikigai je kompas. Kdykoli zabloudíš, pomůže ti vrátit se zpátky. S radostí žít hodnoty, které tě vyživují a vzdalují od vyčerpání a věčného nestíhání. TY jsi důležitá. Na  TOBĚ záleží.

🌺 Ikigai je důvod, proč ráno vstáváš z postele. Je to rozhodnutí převzít zodpovědnost za svůj život a uchopit ho nejlépe, jak umíš.

Zastav tu hru

Na dokonalost.

Na to, být hodná holka, udřít se pro ostatní, zvládat všechny životní role na 150 procent.

Na nekonečné to-do listy, kdy odfajfkuješ jeden úkol a přibydou ti tři další. 

Na to, že máš hodnotu, jen když jsi supervýkonná. Že si můžeš dopřát odpočinek, až když si ho zasloužíš…

Život je úžasný, když se na něj nahlédneš přes ikagai brýle.

Jsi připravená si je nasadit? 

Ikigai půlhodinka zdarma
Image

Pokud toužíš… 

Žít luxus, jaký si zasloužíš.

Vystoupit z mindsetu časové chudoby a nesloužících vzorců jako „nejdřív práce, potom zábava“.

Zvědomit si, co je tvoje a co jsi během života pouze přijala za své.

Nahlédnout na svůj život z nové perspektivy.

Po radosti, jiskře, spokojených vztazích (se sebou i okolím)...

„Ikigai mi proměnilo pohled na život. Popsat se to nedá, prožít rozhodně ano.“

Ahoj, já jsem Lucie Mucalová! Mentorka, párová poradkyně, ikigai koučka, likvidátorka neradosti a trčení v nečinnosti. Baví mě inspirovat ženy k nalezení vlastního vnitřního wellness a provázet je životními, vztahovými i pracovními změnami. Už více než 15 let.

Image

Ve své soukromé praxi i veřejných vzdělávacích kurzech, kterými prošly stovky klientů (online i offline, v ČR i v zahraničí), se opakovaně setkávám s manažerkami, podnikatelkami, ženami ve vedoucích pozicích, které jsou úspěšné, silné a schopné – ale vzdalují se samy sobě. Jsou zvyklé zatnout zuby. Vydržet. A být za to milované a obdivované…  Hodné holky vychované k tomu, źe tohle je nejvyšší životní hodnota. 

Jenže už nemůžou. Přestávají se radovat ze života a cítí, že dál takhle nechtějí a nemůžou žít.

Je ti to povědomé? Jsi tu správně.

Když jsem se dozvěděla o filozofii ikigai, všechno do sebe začalo zapadat. To, jakou životní cestu si tvoříme, o jaké hodnoty se opíráme, jak o sebe pečujeme, co nám dává smysl.

Ikigai je pro mě oslava mé dosavadní osobní a životní cesty. Dar sama sobě. Je mojí součástí a je otisknuté v každém mém kroku a činu. Důvodů, proč s radostí vyskočit každé ráno z postele, je mnoho. 

Moje ikigai je…

 • vana s vonným olejem, kde se pravidelně zastavuji, vnímám se, otevírám se novým keativním myšlenkám,
 • moje práce, která mě naplňuje,
 • sebevzdělávání a učení se novým věcem,
 • setkávání se s laskavými lidmi a naslouchání jejich příběhům, s lidmi, kteří nesoudí, nenálepkují a přijímají svět odlišností.
Objevme spolu to tvé...

Co tě motivuje, naplňuje, dobíjí?

Jak stopnout tlak na výkon a vydělávat s radostí, pohodlně a ve větším naplnění?

Jak nastartovat změnu a neustálé MUSÍM proměnit na CHCI A TĚŠÍM SE?

Kde je tvá zóna génia?

Jak se stát laskavou režisérkou vlastního filmu?

Chci najít své ikigai

Proč hledat ikigai právě s Luckou?

→ Tahle holka nakopne k akci i mrtvolu. 
→ Nebude ti mazat med kolem pusy.
→ Nefrčí v ezo moudrech a nespoléhá na vesmír.
→ Pravidelně se vzdělává, má více než 15 let praxe a stovky spokojených klientek. 
→ Nehodnotí, nesoudí. Ptá se. Příběhy vždy vnímá v souvislostech a pomáhá najít prostor pro změnu.

Image

Slovy mých skvělých klientek…

Po 3měsíčním ikigai koučinku s Luckou jsem nebyla stejná jako na začátku

Byl to super příjemný proces, během kterého jsem odkrývala, kdo jsem, vzpomínala, co mě vždycky bavilo a přitahovalo, v čem jsem dobrá, kde je moje místo, a ujasňovala si svoje vize do budoucna. Uvědomila jsem si spoustu věcí a ukotvila jsem se ve svém středu. Výsledkem jsou cílené Ikigai chvilky v mém poměrně hektickém životě. V podnikání jsem si dokázala mnohem přesněji popsat, co umím a nabízím a jaký typ žen chci dál podporovat. 

Tak jako v každém koučinku jsem v sobě musela najít odpovědi na spoustu otázek, ale Lucka je ta nejlepší možná průvodkyně. Vede laskavě, zároveň je soustředěná, držela mě na správné cestě, podporovala mě v tom, jít hlouběji, dala mi tolik prostoru, kolik jsem potřebovala, a prožívala se mnou radost. Navíc to byl kreativní proces, protože v rámci „sebekoučinku na doma“ jsem nejen psala, ale i tvořila. Jsem velmi vděčná, že jsem tím mohla projít s tak zkušenou a empatickou koučkou po boku.

Julie, marketingová konzultantka, www.julievalkova.cz

Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem... 

Díky spolupráci s Luckou je můj život úplně někde jinde. Našla jsem v sobě sebevědomí a energii, o které jsem neměla ani ponětí. Je úžasný pocit, když si člověk uvědomí, jak je důležité mít rád sám sebe a podle toho si poskládat svůj život. Vše jde najednou jednodušeji a s větším nadhledem. To vše mi dává spolupráce s Luckou. A ještě mnohem víc. Dává mi úsměv, pohodu a spoustu nových zážitků a dobře zvládnutých situací. Díky za každý čas, který se mnou Lucka tráví a posouvá mě dál na cestě k lepšímu životu a pracovním úspěchům. Díky, díky, díky.

Kateřina, senior project manager

Lucka umí přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, aby se pohnul z místa – jestli „pohlazení“, nebo „nakopnutí“...

Mám už několik zkušeností v oblasti koučinku a práce s mentálním zdravím a Lucii můžu jen a jen vřele doporučit! Energická, usměvavá, empatická, s lidským přístupem a naprostou profesionalitou, ve všech ohledech. Umí přesně odhadnout, co člověk právě potřebuje, aby se pohnul z místa – jestli „pohlazení“, nebo „nakopnutí“... Při práci dokáže nasměrovat k řešení, dodat elán a inspiraci a člověku se uleví alespoň částečně hned, ne AŽ. Mám velkou radost, že mám takového průvodce životem a že je tady, když člověk potřebuje. Děkuji.

Ilona, zubní lékařka

  Co nás spolu na úvodním setkání čeká?

  • Sejdeme se online na půl hodinky.
  • Vyptám se tě, co ve svém životě hledáš a co potřebuješ jinak.
  • Nastíním ti, jak ikigai koučink probíhá a co ti může přinést do osobního a pracovního života.
  • Ráda zodpovím, cokoli nebude jasné.

  A když se rozhodneš pokračovat koučovacím ikigai balíčkem?

  • Uvidíme se mezi čtyřma očima celkem 5krát (vždy po dvou až třech týdnech) – online nebo naživo v Brně.
  • Koučujeme pokaždé 60 minut. Vždy máš mou podporu a plnou pozornost.
  • Během 3 měsíců vytvoříme tvůj osobní ikigai book (zápisy z našich setkání, praktické tipy pro tebe, sebekoučovací inspirace) a jedinečný ikigai diagram (připomínka tvé cesty a všech oblastí tvého života, na kterých jsme společně pracovali).
  • V době mezi setkáními tě podpoří sebekoučovací otázky, sestavené na míru dle tématu, kterému se spolu právě věnujeme.
  • V závěru ode mě získáš ikigai dárek, do kterého otisknu plody tvých objevů, hodnot; všeho, co je pro tebe důležité a pomůže ti na cestě životem.

  Cena 3měsíčního programu (5 setkání, ikigai book a diagram) je 18 000 Kč (můžeme rozdělit na 2 splátky).

  Bude příští zpětná vazba od tebe?

  Mnohokrát jsem dostala otázku, na kterou bylo obtížné odpovědět, protože jsem se musela podívat hluboko do sebe

  S Lucií jsem řešila už mnoho témat, a kdybych naše setkání měla shrnout, použila bych slovo práce. Rozhodně to není jen povídání! Mnohokrát jsem dostala otázku, na kterou bylo obtížné odpovědět, protože jsem se musela podívat hluboko do sebe. Lucie je zkušená koučka a ví, že tento způsob práce s klienty funguje. Vždy jsme se dostaly k řešení mého tématu nebo jsem přišla na různé a nové úhly pohledu. Lucii vždy moc ráda vidím a setkání s ní jsou nejen efektivní, ale i velice milá.

  Sandra, koučka

  Lucka nedává nevyžádané rady. Neříká, co bychom měli dělat, ale ukazuje cesty, po kterých se můžeme vydat… 

  Jsme parta nadšenců, kteří mají moc rádi svou práci, ale i my máme tendenci k syndromu vyhoření či musíme řešit nepříjemné situace se studenty a klienty. Rádi na sobě pracujeme, co se týče osobního rozvoje, a chceme se posouvat dále jako tým, který táhne za jeden provaz. S tímto vším nám pomáhá Lucčin koučink.

  Lucku si zveme proto, protože se s ničím nepáře, říká věci na rovinu tak jak jsou, vynechává (pro nás zbytečné) omáčky a teorie. Nemazlí se s námi, nelituje nás. Nedává nevyžádané rady, neříká, co bychom měli dělat, ale ukazuje nám cesty, po kterých se můžeme vydat. A to je přesně to, co nám vyhovuje. Vytváří skvělou, uvolněnou a pohodovou atmosféru, je přirozená a přátelská. Lucku doporučuji všem, kdo se nebojí na sobě pracovat. Spokojenost zaručena!

  Jana, spolumajitelka JC English4all

  Díky Lucce jsem zvládla složité životní situace

  S Lucií se na koučování potkávám pravidelně a jsem za každé naše setkání neskutečně vděčná. Ať už jsou našim tématem osobní hluboká témata, nebo více profesní směr, vždy jsem se po každém koučinku dostala o kousíček dál, k lepšímu pochopení situace a sebe. Nejednou jsem zároveň Lucii vděčná, že mi pomohla zvládnout složité životní situace. Považuji ji za skvělého průvodce a moc si cením její profesionality, velké empatie a otevřenosti. Luci, těším se, co nás ještě čeká a jsem moc ráda, že jste součástí té mojí cesty. 

  Soňa, Market Access Specialist

  Koučink s Luckou mi dal odvahu a sebevědomí nebát se rozhodnout

  Začala jsem se více zaměřovat na sebe a pracovat na tom, co opravdu v životě chci.
  A musím říct, že po roce vidím velké změny. Změnila jsem práci, postoj k sobě samé a situacím, které m provází. Strachy se snažím proměňovat na výzvy a určitě v tom chci pokračovat.

  Adéla, account manažerka

  Jak ikigai koučink probíhá a do jakých témat se ponoříme?

  Kde je moje Ikigai?!

  Volíš vnitřní peklo, nebo vnitřní wellness?

  Zpomal, vychutnávej, užívej si. 
  Probuď v sobě odvahu tvůrkyně.
  Nalaď se na své životní PROČ.

  Časté otázky

  Rezervuj si úvodní setkání zdarma

  luciemucalova@gmail.com
  Image